TurboSpec

Szkolenie z regeneracji turbosprężarek

Firma TurboSpec jest niebywałym liderem pod względem jakości wykonywanych usług regeneracji turbosprężarek. Doświadczenie zdobyte w trakcie zagranicznych kursów oraz kilkuletnia praktyka pozwalają nam zaoferować usługę szkoleń z zakresu regeneracji turbosprężarek dla osób planujących otwarcie warsztatu oraz uruchomionych warsztatów borykających się z jakością wykonywanych usług. 

 

W trakcie ostanich lat mieliśmy okazję przeszkolenia zarówno osób planujących otwarcie profesjonalnych usług regeneracji jak również doszkalać warsztatowców z kilkuletnim stażem. W takcie tych warsztatów wdrażane osoby mają możliwość zapoznania się z procedurami napraw gwarantującymi jakość nie ustępującą nowym turbosprężarkom, a nieżadko w połączeniu z doświadczeniem w analizie przyczyn usterek wywołanych przez niesprawność układów samochodu, turbosprężarki po naprawie w doświadczonym warsztacie pracują dłużej niż nowa turbosprężarka zainstalowana na samochodzie gdzie nikt nie zdiagnozował przyczyny, która spowodowała usterkę turbiny.

 

W trakcie szkolenia kursanci zdobywają:

  • Zaawansowaną wiedzę teoretyczną z zakresu budowy i działania turbosprężarek w tym wiedzę z zakresu materiałów użytych do budowy turbosprężarki
  • Praktyczną wiedzę i umiejętność rozpoznawania typowych oraz nie typowych przyczyn usterek turbosprężarek z naciskiem na naukę analizy przyczyna - skutek
  • Doświadczenie w przygotowaniu turbosprężarki do naprawy (jeden z ważniejszych i najbardziej pracochłonny etap, nieżadko lekceważony)
  • Umiejętność wykonywania pomiarów oraz ocenę zużycia części
  • Doświadczenie w doborze części ze szczególnym naciskiem na umiejętność pomiarów oraz oceny jakości nowych części zamiennych
  • Praktyczne doświadczenie przy składaniu turbosprężarek
  • Umiejętność wyważania wszystkich elementów wirujących z szczególnym naciskiem na wyważanie każdej turbosprężarki na tzw. zero, powszechne wyważanie turbosprężarek tylko poniżej normy może skutkować głośną pracą turbosprężarki!
  • Doświadczenie w  złożeniu turbosprężarki oraz regulacji zmiennej geometrii jak także zaworu upustowego
  • Inne umiejętności, których nie sposób opisać.

Poza tym kursanci mają możliwość obserwacji wyposarzenia oraz procedur obowiązujących w warsztacie począwszy od odbioru turbosprężarki, aż do dostarczenia jej do klienta. Na specjalne życzenie organizujemy szkolenie z zakresu budowy turbosprężarek hybrydowych przygotowywanych dla sportu oraz samochodów tuningowanych. Standardowo szkolenie trwa 10 dni roboczych. Wbrew pozorom jest to bardzo krótki okres i dla osób nie posiadających doświadczenia cennym jest zdalne wsparcie telefoniczne po zakończeniu kursu.